Seuraava kotiottelu
Data Group Areena
la 4.3.
klo 17.00
KalPa vs. SaiPa
Otteluisäntä: Kuopio RockCock

Tehoketju

KalPa on noussut Pohjois-Savon yhdeksi valtakunnallisesti näkyvimmäksi käyntikortiksi. Seuran mukana oleva liike-elämä ja otteluissa käyvät yksityiset mahdollistavat iskukyvyn ja vastaavasti menestyvän KalPan tuoma lisäarvo on kaikille pohjoissavolaisille yhteinen.

KalPan yleisömäärät ovat olleet kaikkien aikojen korkeimpia Savossa, noin 170 000 katsojaa kaudessa. Haasteet ovat kuitenkin kovat ja huipulla pysymiseen KalPa tarvitsee maakunnan yhä laajemman tuen.Tehoketju on yrityksille luotu uudenlainen tapa tukea KalPan huippujääkiekkoa. Tehoketjulaiset saavat kauden aikana monia erilaisia etuja kuten näkyvyyttä, mahdollisuuksia tärkeiden kontaktien luontiin sekä tietenkin ottelulippuja kotiotteluihimme.

Halutessanne lisätietoja ottakaa ystävällisesti yhteyttä meihin sähköpostilla osoitteeseen kalpa(at)procito.fi. Vastaamme mielellämme kaikkiin Tehoketjuun liittyviin kysymyksiin.

Haluamme myös toivottaa teidät Tehoketjun jäsenenä tervetulleeksi nauttimaan jäsenyyden eduista sekä otteluistamme Data Group Areenalle.
 

Kulta-jäsenet

 
   
www.crosswrap.com
      
www.destia.fi
www.srtoy.net
www.levasengrilli.com
www.scanria.fi
    
www.sjkotipolku.fi
        
www.viihdekoukku.fi
http://kuntoutuskorte.fi/
www.kiilto.com
www.spstainless.fi
 
www.vehotrucks.fi
 
www.kuopionautopalvelu.fi
www.vatupassi.fi
www.istekki.fi
 
www.sk-works.fi
www.delete.fi



Plus-jäsenet

Apec yrityspalvelut Oy www.apec.fi
Apeka Oy  
Autoasi www.autoasi.fi/autokorjaamot/kuopio/
Bluesounds Oy www.bluesounds.fi
Econosto Oy www.econosto.fi
Huoneistokeskus Kuopio www.huoneistokeskus.fi
Infrap Oy www.infrap.fi
Joki-Lasi Ky  
Karmikon Oy www.karmikon.fi
Keiteleen apteekki www.keiteleenapteekki.fi
Kuljetus Mika Pylkkönen Oy  
Kuljetus T. Leskinen  
Kuljetus Weeman Ky www.kuljetusweeman.fi
Kuljetusliike Lasse Kääntä  
Kuopion Ajokouluttajat Oy www.ajokouluttajat.fi
Kuopion Huoltotrio Oy www.huoltorio.fi
Kuopion Konepaja Oy www.kuopionkonepaja.fi
Kuopion Koneurakointi Oy www.kuopionkoneurakointi.fi
Kuopion Pultti Oy www.kuopionpultti.fi
Kuopion RR Oy - Road Runner  
Kuopion Ykköstilit Oy www.ykkostilit.fi
Kuopion Ykkösremontti  
Kuusakoski Oy www.kuusakoski.fi
Lappli-Talot www.lappli.fi
Linja-autoliike E. Ahonen Ky www.eahonen.com
Lämpötakka Oy www.lampotakka.fi
Martikaisen Konevuokraamo Oy www.martikaisenkonevuokraamo.fi
Mikenti Oy www.mikenti.fi
Nilsiän TV-huolto R. Tuononen www.nilsiantvhuolto.fi
Optikkoliike Siilin Silmä Oy www.siilinsilma.fi
Patenttitoimisto Pitkänen Oy www.patenttipitkanen.fi
Pekka Hakkarainen Oy www.hakkarainenoy.fi
Pekkaniska Oy www.pekkaniska.com
Pihapuiden kaato ja urakointipalvelu Tuovinen www.urakointituovinen.netsivu.fi
Pohjois Savon OP-Kiinteistökeskus Oy www.opkk.fi/kuopio
POLINNA-Työurapalvelut www.polinna.fi
Pöljän Pommi ja Pamaus Oy www.poljanpommi.fi
Rakennuskonttori Oy www.fenestra.ee/Kontaktit
Rakennuspalvelu Heikki Hiltunen Sillanrakennustyö www.rakpalveluheikkihiltunen.fi
Rakennuspalvelu Riihi Oy www.rakennuspalveluriihi.fi
Rakennussuunnittelu Outi Tenovirta www.tenovirta.fi
RT- Kaluste www.rt-kaluste.fi
Ravintola Bierstube www.bierstube.fi
Savon Eristystekniikka Oy www.savoneristystekniikka.fi
Savon Psykiatripalvelu Oy www.psykiatripalvelu.fi
Su-Ju Team www.sujuteam.fi
Suomen Polyureapinnoitus Oy www.spup.fi
Sähkökonsultti Ojala Oy www.sahkokonsultti.com
Sähkö-Poweri Oy, Valopilkku.com www.valopilkku.com
Tilitoimisto Tiliärrät Oy www.tiliarrat.fi
Sito Oy www.sito.fi
Sähköasennus Hannu Tuomainen www.toivolansahkotyo.fi
Traffica Oy www.traffica.fi
Vihertaimet Karivainio Ky www.vihertaimet.fi
VML Sponsor www.vmlsponsor.fi 
VMT Maalaus ja Kestomerkintä Oy www.vmtmaalaus.fi


Toimialat ja yritykset

Hotelli ja Ravintola

 
Club 007 www.club007.fi
Koivumäen Kartano www.koivumaenkartano.com
Pizzeria MariZella www.pizza-online.fi/ravintolat/kuopio/marizella
Puijon Torni ja Puijon Maja www.puijo.com
Ravintola Kreeta www.ravintolakreeta.fi
Ravintola Kunkku www.syvarinkunkku.com
Ravintola Leopardi www.facebook.com/LeopardiPetonen
   

Hyvinvointi ja liikunta

 
Fysix www.fysix.fi
Hammaslaboratorio Mallihammas Oy www.mallihammas.fi/
Kauneuskeidas Wellplace, SKY-kosmetologi Jaana Pulliainen www.wellplace.net
Kuntoutus M. Kaartinen Ky www.kuntoutuskaartinen.fi
Kuopion Tanssistudio www.kuopiontanssistudio.com
Kuopion Tenniskeskus www.kuopiontenniskeskus.fi
Onnenhumma www.onnenhumma.fi
Parturi-Kampaamo/Suolahuone Laakson Reseda www.reseda.fi
Siilinjärven apteekki www.siilinapteekki.fi
Vanhus- ja Perheapu Martikainen www.mirva.tarjoaa.fi
   

Kaupanala

 
Automyynti-Carall Oy www.carall.fi
Aetoleipuri Oy www.aeto.fi
Bar Freetime www.barfreetime.fi
Bestcaravan www.best-caravan.fi
Car Office Roponen Oy www.caroffice.fi
Fin-Turbo Oy www.fin-turbo.fi
Garden Lights-Ulkovalaisimet www.gardenlights.fi
K-market Iisvesi www.k-market.fi/kaupat/iisvesi
K-market Vuorela www.k-market.com/Myymalat/K-market-Vuorela
Kalaliike Heikin Kala www.kuopionkauppahalli.net/default.asp?toc=6
Kodin Pientarvike www.kodinpientarvike.fi
Kuopion Laukkukeskus www.kuopionlaukkukeskus.fi
Kuopion Marja ja Vihannes Oy www.kuopionmarjajavihannes.fi
Lenz Finland www.puuha-pete.fi
Leväsen Huoltamo Laiturit Ay www.levasenhuoltamo.fi
Man-Oil Oy  
M-Eväskulma www.facebook.com/m.evaskulma
Muotikuu www.muotikuu.fi
Neonwatti Oy www.neonwatti.com
Optikko Kallio www.optikkokallio.fi
Puijon Pyöräpiste www.puijonpyorapiste.fi
Pukuliike Fauna www.pukuliikefauna.com
Restakaluste www.restakaluste.fi
Savon Varaosa ja Tarvike Oy www.varaosajatarvike.fi
Siilin automyynti Oy www.siilinautomyynti.fi
Sinmachine Oy www.sinmachine.fi
Stigell Oy www.stigell.fi
Teboil Männistö www.mannistonautohuolto.fi
Telespro Finland Oy www.telespro.fi
Toivalan Puu www.toivolanpuu.fi
Vesannon Auto- ja Konetarvike Ky  
Vihannes J.Myllynen  
Vuorelan Automyynti www.vuorelanautomyynti.com
   

Kiinteistöpalvelut

 
Eners Oy www.eners.fi
Ilmastointipalvelu Koponen Ky www.ipkoponen.fi
Isännöintipalvelu Isarvo Oy www.isarvo.fi
Kiinteistötutka www.kiinteistotutka.fi
Kiinteistöhuolto ja Konevälitys T & T Oy www.vesatirkkonen.fi
Prohouse Services Oy  
Sanmat Kunnospito Oy www.sanmat.fi
Siilinjärven Asumisoikeus Oy www.siilinasumisoikeus.fi
   

Kuljetus ja Logistiikka

 
Hinauspalvelukuopio.fi www.hinauspalvelukuopio.fi
JMN-Trans Oy  
Kuirin taksipalvelu www.kuirintaksipalvelu.fi
Kuljetus Alfanova www.alfanova.fi
Kuljetus M. Kankkunen Oy www.kuljetusmkankkunen.fi
Kuljetus Tero Tiihonen Oy www.kuljetusterotiihonen.fi
Kuljetusliike Heikki Tukiainen Oy  
Kuljetusliike H. Vehviläinen Oy  
Kuljetusliike Marko Tuomainen Ky  
Liikenteenharjoittaja Leo Pohjolainen  
Lähivaara Oy  
Nordic Express Oy www.nordicexpressoy.fi
Savotrans Oy  
Taksi Timo Vartiainen  
Taksi 47 Ari Laitinen  
Tommin taksi Oy www.tommintaksi.fi
Vesitie Kuljetukset Navitie Oy www.navitie.fi
   

Markkinointi ja viestinä

 
Innote valmennus Oy www.innotiimi.com
Mainostoimisto CREALAB OY www.crealab.fi
Viestintä J. Seppälä www.viestintaseppala.fi
   

Palvelut ja muut

A1 Autohuolto Oy www.a1-autohuolto.fi
Asianajotoimisto Hyvärinen & Pääkkö Oy www.hyvarinen-paakko.fi
Asianajotoimisto KolariI & Co. Oy www.kolari-co.fi
Asn-urakointi www.asn-urakointi.fi
Aution Marjatila Oy www.autionmarjatila.fi
Autokorjaamo Marko Luostarinen  
Erikoishammasteknikko Aki Pärnänen  
Feicon Oy www.feicon.fi
H3 Group Oy  
Hinausliike Lyytikäinen Oy www.hinauslyytikainen.fi
Hiustudio Queen www.facebook.com/Hiusstudio-Queen
HK Kolarikorjaamo ja Automaalaamo Oy www.hkautomaalaamo.fi
Iisveden Rantapaviljonki www.iisvedenrantapaviljonki.fi
JP AutoTuning www.jpautotuning.fi
Juankosken autopalvelu Oy www.ad-finland.com
Kaihdin & Kalteri Oy www.kaihdinjakalteri.fi
Kala-Lappi Oy www.kalalappi.fi
Kehysliike J. Sallinen www.kehystys.fi
KP Hius ja Kauneuskeskus www.salonkp.fi
Kuopion Desinfektiopalvelu OY www.kuopiondesinfektiopalvelu.fi
Kuopion Kaavapalvelu Oy www.kuopionkaavapalvelu.com
Kuopion Laakeri Oy www.kuopionlaakeri.fi
Kuopion Yksityinen Eläinlääkäriasema Oy www.kyea.com
Laskentalinkki www.laskentalinkki.fi
Laskentapalvelu Mikkonen www.laskentapalvelumikkonen.fi
Matkavekka www.matkavekka.fi
Niinikoti Oy www.niinikoti.fi
Nilsiän Laskenta Oy  
Parturi-Kampaamo Tossu www.parturikampaamotossu.fi
Pyykkisatama Oy www.pyykkisatama.fi
Real Albert Promotion/ Kuopion Jäätelökioskit www.realalbertpromotion.fi
Sanasilla/DooBiDaa  
Savon Diesel Oy www.savondiesel.fi
Savon Kauneuspiste - Oriflame edustus www.facebook.com/Savon-Kauneuspiste-Oriflame
Seikkailukeskus Oy www.seikkailukeskus.com
SH viherpalvelu www.shviherpalvelu.fi
Siilinjärven Liikennekoulu www.siilinjarvenliikennekoulu.fi
Syvärin Konehuolto Oy www.syvarinkonehuolto.fi
Taksi S Laine Ky  
Taksipalvelu Aulis Flink  
Talouspalvelut TiMa Oy www.tilitoimistotima.com
Tieto-Jarkka Oy www.tieto-jarkka.fi
TiliMEMO Oy www.tilimemo.fi
Tilintarkastustoimisto Juha Tissari www.tissari.fi
Tilipuusti Oy www.tilipuusti.com
Tilitahko www.tilitahko.fi
Titec Oy www.titec.fi
Timba Oy www.timba.net
TulkkausILONA Oy www.tulkkausilona.fi
Tumppi`s Garage www.tumppisgarage.fi
Tuoreverkko Oy www.tuoreverkko.fi
QL Laatutoiminta Oy www.ql.fi
Vesi-Eko Oy Water-Eco Ltd www.vesieko.fi
Videopalvelu Merja Palm www.videopalvelu.fi
Viihdevisiot Oy www.viihdevisiot.fi
   

Rakentaminen

 
AH-Talotekniikka www.ah-talotekniikka.fi
Asbrak Oy www.asbrak.fi
Asennuspari Oy www.asennuspari.fi
ELECSTONEOY www.elecstone.com
EMC-Energy Oy www.emcenergy.fi
Granlund Kuopio Oy www.granlund.fi
Hempan Kaluste www.hempankaluste.fi
HTM Asennus www.remonttikuopio.net
Insinööritoimisto LVI-Planor Oy www.lvi-planor.fi
Insinööritoimisto Timo Oinonen Oy  
Insinööritoimisto Savon Kunto & Kosteus Oy www.skkoy.fi
JAN-TEK Oy www.jan-tek.fi
JV SanRak Oy www.jvsanrak.fi
Konetyö J.Karhunen Oy www.konetyo-karhunen.fi
Kuopion Lasimestarit Oy www.kuopionlasimestarit.fi
Kuopion Pinta Oy www.kuopionpinta.fi
Kuopion Rakennus ja Asbesti Oy  
Kurko-Koponen Oy www.kurkokoponen.fi
Lukkoaitta Oy www.lukkoaitta.fi
LVI Peltsi Oy www.peltsi.net
LVI-Palvelu J.Turunen www.lviturunen.fi
LVI-Palvelut Viva Oy www.lvipalvelutviva.fi
Lyytisen Rak-Välinevuokraus Oy www.raklyytinen.fi
Maanrakennus Jouko Vartiainen Oy  
Maarakennus ja koneurakointi Tatu Huttunen www.maanrakennuskuopio.fi
Maveplan Oy www.maveplan.fi
Modulteam Oy www.modulteam.fi
Moni Teknik Service  
Nosturityö Kanerva Oy www.nosturityokanerva.fi
OPR-Kiinteistösaneeraus www.facebook.com/OPR-Kiinteistösaneeraus
Ovimatic Oy www.ovimatic.fi
Peltikii Palvelu www.peltikii.fi
Putki- ja hitsauspalvelu Niskanen Janne Ky www.jannenputki.fi
P&P Kattohuolto www.pp-kattohuolto.fi
Rakennus T:mi Jouko Kettunen  
Rakennuspalvelu Jarmo Juutilainen  
Rakennussaneeraus P. Leskinen Oy  
Rakennus-Vierma www.huoneistoremonttikuopio.fi
Risen Monipalvelu Oy www.risenmonipalvelu.fi
RS-Lattiat Oy www.rs-lattiat.com
Savon MV-Rakennus Oy www.savonmvrakennus.fi
Savon RKM-Palvelu Oy www.savonrakva.fi
Siilin Hitra Rakennus Oy www.siilinhitrarakennus.fi
Suomen Polyureakatot Oy www.suomenpolyureakatot.fi
STYR Suunnittelu www.styr.fi
Sähköasennus Sähkömestarit Oy www.sahkoasennusmestarit.fi
Sähköpalvelu Juha Niskanen Oy www.spjn.fi
Sähkötel Oy www.sahkotel.fi
Sähkötoimisto K. Kaasinen  
Sähköurakointi Risto Valen Ky  
Sähköpalvelu Juptek Oy www.juptek.fi
T:mi Arstek-Juha Laakkonen  
US Saneeraus Oy www.ussaneeraus.fi
Virtalan LVI Oy www.virtalan.fi
Watti-Sähkö www.wattisahko.fi
   

Teollisuus

 
Delfin Technologies Oy www.delfintech.com
Ergorest Oy www.ergorest.fi
Kettutekniikka Matti Kettunen  
Koneterapia Oy www.koneterapia.com
Lihaniekka Oy www.lihaniekka.fi
Projektiketju Oy www.projektiketju.com
Savon Asennustekniikka Oy www.savonasennustekniikka.fi
STK Loghomes www.stkloghomes.com
Tapsan Lava Oy www.tapsanlava.fi
Trube www.trube.fi
   

Tietoliikenne ja Tekniikka

 

Site in English